Зміст ___________________________________________________________________ 2
І. Вступ _________________________________________________________________ 3
1. Концепція розвитку школи _________________________________________________ 3
ІІ.Загальні положення ____________________________________________________ 3
Загальна стратегія закладу _______________________________________________________ 3
ІІІ. Обгрунтування концептуальної ідеї розвитку школи _____________________ 4
1.Основа концепці _______________________________________________________________5
2.Мета, головні завдання і принципи діяльності школи ______________________________ _5
3. Тактичні завдання діяльності школи ______________________________________________8
IV. Загальна інформація про школу________________________________________ 9
1.Паспорт школи___________________________________________________________ 10
V. Структура школи __________________________________________________ _ 11
VI. Основні принципи діяльності школи____________________________________ 13
VІІ. Організаці навчально-виховного процесу _______________________________14
1.Основні напрямки та перспективи виховної роботи _________________________________15
1.Аналіз роботи школи ___________________________________________________________16
2.Методична робота _______________________________________________________ 17
3.Організація різних форм позашкільної, позаурочної, навчально-виховної роботи 18 4. Забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами ___________ 19
5.Соціальний захист, збереження та зміцнення здоровя учнів та педагогічних працівників_ 19
VІІІ. Модель випускника_______________________________________________ _ 20
ІХ. УмОВИ РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПЦІЇ_____________________________________ 21
1.Основні умови успішної реалізації концепції _______________________________________ 22
2.Нормативна база для створення перспективної програми розвитку закладу _____________ 22
2.1. Перелік нормативних документів, на підставі яких складено програму _______________ 22
2.2.Основні документи, які регламентують діяльність школи __________________________ 22
3.Аналітичне обґрунтування перспективної програми розвитку закладу _________________ _22
4.Основна мета перспективного плану ____________________________________________ _ 22
5.Стратегічна мета закладу ___________________________________________________ __ 23
Х. Місія школи__________________________________________________________ 23
ХІ. Головні завдання школи ___________________________________________________ 24
XII. Основні напрямки розвитку школи __________________________________ 25
XIII.Погнозування розвитку матеріально-технічної бази ____________________ 27
XIVПерспективний розвиток енергоефективності навчального закладу _______ 28
XVФінансово-господарська діяльність______________________________________ 29
ХVIОчікувані результати_________________________________________________30
Освіта — найважливіше із земних благ,
якщо вона найвищої якості.
Інакше вона абсолютно даремна.
Дж. Р. Кіплінг
ВСТУП
- Концепція розвитку школи
ХХІ століття – це час переходу до високотехнологічного інформаційного суспільства, у якому якість людського потенціалу, рівень освіченості і культури всієї нації набувають вирішального значення для економічного і соціального поступу країни.
Входження України до світового освітнього простору зумовлюєприведення освітніх стандартів у відповідність із нормами світового товариства.
В сучасних умовах шкільна освіта опинилась перед вибором нових пріоритетів: спеціалізації, диференціації, інформатизації, профілізації, гуманізації і т.п. Кожен директор і його педагогічний колектив мріють, щоб на їхній школі лежала печатка яскравої індивідуальності, щоб вона виділялася серед інших, викликала бажання влаштуватися на роботу чи вчитися саме в ній.
Стійкий позитивний імідж школи сьогодні можна розглядати як важливий сучасний компонент методичного продукту школи і як додатковий ресурс управління, ресурсного розвитку освітнього закладу.
Дана концепція розвитку школи на 6 років як сукупність провідних науково-методичних ідей, принципів, підходів, що визначають основні цілі, стратегію та специфіку діяльності навчального закладу, визначає основні положення щодо організації навчального процесу в період реформування освіти.
ІІ. Загальні положення
1. Загальна стратегія закладу
Концепція діяльності школи спрямова на реалізацію Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів у сфері загальної середньої освіти, а також Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р
й складена з урахуванням ситуації оновлення політичних та економічних процесів у державі та сучасних завдань перебудови змісту національної освіти й виховання, сприяє формуванню інтелектуального потенціалу суспільства. Розвиваючи кращі традиції української освіти, школа має реалізовувати ідею неперервності освіти і виховання через подолання розриву між культурою, наукою й освітою, даючи особистості нові виміри життя, що ґрунтуються на глибокому знанні минулого і сучасного України, світової культури, заохочує до опанування новітнього життєвого досвіду.
ІІІ. Обгрунтування концептуальної ідеї розвитку школи
Освіта сьогодні перебуває під глибоким впливом змін в сучасному суспільстві. Так, протягом останніх десятиліть в багатьох країнах світу та в Україні відбувалась зміна суспільної парадигми - від технократичної до індустріальної, від індустріальної до інформаційної. На розвиток освіти вплинули суспільні інтеграційні процеси.
Ці зміни відбулись такими темпами, що привели до потреби негайного перегляду та реформування освіти на всіх рівнях, оскільки існуючі системи не повністю відповідали сучасним запитам та потребували переорієнтації. Орієнтуючись на сучасний ринок праці, освіта до пріоритетів сьогодення відносить вміння оперувати такими технологіями та знаннями, що задовольнять потреби інформаційного суспільства, підготують молодь до нових ролей в цьому суспільстві. Саме тому важливим сьогодні є не тільки вміння оперувати власними знаннями, а й бути готовим змінюватись та пристосовуватись до нових потреб ринку праці, оперувати та управляти інформацією, активно діяти, швидко приймати рішення, навчатись впродовж життя.
Які ж очікування стоять сьогодні перед Новою українською школою? Завдання, що проголошені в стратегічному документі освіти - Національній доктрині розвитку освіти, спрямовані на перехід системи освіти на новий тип гуманістично-інноваційної освіти, її конкурентоспроможність в європейському та світовому освітньому просторі, формуванні покоління молоді, що буде захищеним та мобільним на ринку праці, здатним робити особистісний духовно-світоглядний вибір, матиме необхідні знання, навички та компетентності для інтеграції в суспільство на різних рівнях, буде здатним до навчання впродовж життя. Такі позиції потребують від сьогоднішньої школи особливих підходів до оновлення змісту освіти та до застосування нових педагогічних підходів до навчання, впровадження інформаційних та комунікаційних технологій, які модернізують процеси в будь-якій галузі суспільства. Очевидно, що освіта потребує збалансування всіх чинників. Сучасна парадигма освіти орієнтує школу на реалізацію особистісно-орієнтованого навчання. Метою шкільної освіти є розвиток та виховання людини здатної впливати на особистісну освітню траєкторію, здатної при цьому порівнювати її із національними та загальнолюдськими досягненнями. ШКОЛА ЖИТТЄТВОРЧОСТІ
ЗАДОВІЛЬНЯЄ ПЛЕКАЄ СТВОРЮЄ УМОВИ
Пізнавальні інтереси Творча особистість Повноцінний розвиток
дитини дитини:
- Інтелектуальний
- Творчий
- Моральний
- Фізичний
1.Основа концепції:
- орієнтація на загальнолюдські цінності та соціально-економічні особливості регіону;
- спрямованість на гуманізацію освіти, що полягає в утвердженні людини як найвищої соціальної цінності, розкритті її здібностей та задоволенні різноманітних освітніх потреб;
- забезпечення пріоритетності загальнолюдських цінностей, гармонійних стосунків людини й навколишнього середовища;
- гуманітаризація освіти, яка покликана формувати цілісну картину світу, духовність, культуру особистості і планетарне мислення;
- нероздільність навчання й виховання, що полягає в їх органічному поєднанні, підпорядкуванні змісту навчання й виховання, формуванні цілісної та розвиненої особистості.
2. Мета, головні завдання і принципи діяльності школи
Провідний напрямок навчально-виховної діяльності в школі – навчання і виховання молоді, здатної самостійно діяти і приймати відповідальні рішення у надзвичайно динамічних політичних та соціально-економічних ситуаціях.
Головним завданням освітньої політики школи є створення такого навчально-виховного середовища, яке:
а) соціально, ментально і культурно відтворює потреби суспільства й держави;
б) одночасно органічно вписується в національну та міжнародну системи освіти, відображаючи їх загальнолюдські потреби та інтереси;
в) формує всебічно розвинену та соціально зрілу особистість, яка володіє вміннями й навичками, необхідними людині ХХІ століття.
Перша складова освітнього середовища школи – соціальне життя навчального закладу, яке втілюється у різноманітних формах (позаурочні заходи – конкурси, відвідування театрів,концертів, насичене яскравими враженнями дозвілля школярів).
Друга складова – художньо-предметне оточення як поле, в якому реалізується спілкування (інтер'єр, різноманітні виставкові та інформативні стенди, оформлення будь-яких шкільних подій. )
Третя складова освітнього середовища школи – насичена, цілеспрямована інтелектуальна творча діяльність усіх суб’єктів навчально-виховного процесу
Сучасна освіта разом із засвоєнням базових знань має навчити того, хто вчиться, самостійно оволодівати новими знаннями та спонукати особистість до навчання впродовж усього життя. В цьому контексті сформувався й підхід до виховної роботи в школі, яка будується на основі шанобливого ставлення до особистості, на визнанні й реальному дотриманні прав людини у всіх сферах її діяльності і, насамперед, у процесі навчання.
У зв’язку з цим, актуальним завданням педагогічного колективу є формування в учнів компетенцій:
• бути гнучким, мобільним, уміти інтегруватись у динамічне суспільство;
• критично мислити;
• використовувати знання як інструмент для розв'язання життєвих проблем;
• генерувати нові ідеї, приймати нестандартні рішення й відповідати за них;
• володіти комунікативною культурою, вміти працювати в команді;
• уміти виходити з будь-яких конфліктних ситуацій та уникати їх;
• цілеспрямовано використовувати свій потенціал як для самореалізації у професійному й особистісному плані, так і в інтересах суспільства, держави;
• уміти здобувати, аналізувати інформацію, отриману з різних джерел, застосовувати її для індивідуального розвитку й самовдосконалення;
• бережливо ставитися до свого здоров'я і здоров'я інших як найвищої цінності;
• бути здатним до власного вибору з численних альтернатив, що пропонує сучасне життя.
Поетапне введення учнівської молоді до різноманітних сфер життєдіяльності та спілкування, оволодіння нею компетенціями у найголовніших сферах людського життя є незаперечною вимогою часу.
Таким чином, пріоритетний напрям розвитку особистості, яка здатна до самоактуалізації, творчого сприйняття світу та соціально значущої діяльності, лежить у площині вирішення проблем формування тарозвитку життєвої компетентності особистості учня та вчителя.
Компетентнісний підхід до формування змісту освіти став новим концептуальним орієнтиром діяльності Пугачської загальноосвітньої школи І cтупеня. Тому вся діяльність школи вибудовується з метою сприяння становлення особистості як творця і проектувальника власного життя.
Пріоритетними принципами діяльності педагогічного колективу закладу є:
демократизація (у принципах управління – співробітництво, партнерство, взаємоповага, взаємодопомога);
гуманізація (гармонізація стосунків між усіма учасниками педагогічного процесу; створення сприятливих умов для творчої самореалізації усіх суб’єктів навчально-виховного процесу; утвердження особистості як найбільшої цінності у суспільстві; діяльність за принципом – учитель не просить, а пропонує; створення умов не лише для реалізації цілей освітньої організації, але й для професійного росту працівника, його самовираження, особистісного вдосконалення);
особистісно-зорієнтований підхід (розуміння свободи вибору людини у обранні шляхів до самоактуалізації, створення умов для досягнення особистісного росту; безоцінне прийняття іншої людини у міжособистісних стосунках; прийняття гуманістичних принципів як принципів внутрішньо особистісних; прийняття факту, що воля та вибір людини індивідуальні, неповторні, самобутні);
модернізація (інтенсивне використання в розвитку теорії та практики управління соціально-педагогічними системами інформаційно-комунікативних технологій; створення єдиної системи збору, обробки та зберігання інформації, залучення ресурсів і можливостей глобальної мережі Інтернет);
диференціація і мобільність (створення умов для становлення багатопрофільного, варіативного навчання; обізнаність з розвитком світового і, зокрема, європейського освітнього простору й адекватна реакція на процеси реформування національної школи; створення сприятливих умов для орієнтації учнів на певну майбутню професійну діяльність через врахування індивідуальних особливостей, інтересів і потреб учнів);
забезпечення практичної спрямованості освіти орієнтація змісту навчально-методичних матеріалів на практичне застосування учнями теоретичних знань і вмінь для життя та діяльності в реальному суспільстві; формування вміння самостійно аналізувати різноманітні ситуації, що виникають у навчально-виховному просторі, вміння приймати рішення і діяти.
варіативність (забезпечення можливості широкого вибору змісту, форм і засобів навчання та виховання, альтернативність у задоволенні духовних запитів особистості, її інтелектуальних та пізнавальних можливостей та інтересів; поглиблення й розширення практичної спрямованості навчальних програм, диференціація та індивідуалізація навчально- виховного процесу;
науковість передбачає розробку базових документів і навчальних матеріалів з урахуванням сучасного рівня розвитку науки для забезпечення формування в учнів наукового світогляду та цілісної картини сприйняття світу;
наступність і неперервність передбачає врахування вимог національної освітньої політики та чинного законодавства; існуючих навчальних планів і програм; поетапне, відповідно до вікових особливостей, розширення обсягу знань, що охоплюють всі ланки навчального закладу;
полікультурність означає наповненість освітнього середовища навчального закладу ідеєю універсальності прав людини та етнокультурного розмаїття світу, правової рівності національних культур; передбачає виховання особистості на засадах міжетнічної толерантності та поваги до представників інших культур, поваги до своєї національної самобутності в контексті світової культури;
інтегрованість передбачає, що у процесі навчання школярів враховуються існуючі міжпредметні зв'язки.
перспективність (забезпечення випередження в змісті навчання у відповідності з сучасними потребами суспільної практики).
Для реалізації завдань школа має всі належні умови:
- загальні навчальні, методичні надбання;
- досвід роботи педколективу в умовах впровадження інновацій та сучасних методик, технологій;
- високий фаховий, моральний та культурний потенціал педагогів;
- творчу атмосферу в колективі;
- високий рейтинг;
- матеріально-технічну базу.
3. Тактичні завдання діяльності школи
1. Створити якісно нові умови для реалізаціїЗакону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» , відродження національної духовності й залучення до її формування учнів, вчителів, батьків, громадськості.
2. Продовжити роботу педагогічного колективу школи над науково-методичною проблемою: «Формування життєвих компетенцій школяра у рамках освітнього простору».
3. Забезпечити умови для індивідуального розвитку учнів школи, стимулювання їх творчої активності, найбільш повну її реалізацію в позаурочний час, можливість побудови школярам особистих індивідуальних освітніх траєкторій.
4. Вважати основними шляхами поліпшення якості змісту освіти:
гуманізацію та гуманітаризацію – відображення у змісті освіти на кожному етапі навчання різних аспектів людської культури;
фундаментальність освіти, що передбачає забезпечення універсальності отриманих знань, вивчення основних теорій, законів, закономірностей, культурно-історичних досягнень людства, можливість використання отриманих знань у життєвих ситуаціях;
пріоритет збереження здоров’я учнів, приведення змісту освіти та форм навчання у відповідність до вікових особливостей школярів;
забезпечення практичної спрямованості освіти шляхом раціонального поєднання продуктивної й репродуктивної навчальної діяльності учнів;
забезпечення цілісності уявлень школярів про світ шляхом інтеграції змісту освіти (інтеграція міждисциплінарна та в межах одного предмета).
5. Виховання в учнів потреби в знаннях. Вчителям, спрямувати свою роботу на формування в учнів позитивної мотивації навчання, розвивати вміння раціонально, цілеспрямовано планувати свій робочий час, науково організовувати працю.
6. Залучення учнів до спільної праці – навчання, яке викликало б у них радісне почуття успіху, поступу вперед, особистісного розвитку.
7. Гуманізація виховного процесу, наповнення його високими морально-духовними переживаннями, утвердження взаємин справедливості й поваги, максимальний розвиток потенційних можливостей дитини, стимулювання її до особистісно-розвивальної творчості.
8. Виховну роботу колективу спрямувати на становлення демократично орієнтованої, відповідальної, національно свідомої, моральної й самодостатньої особистості. При цьому особливої уваги потребує громадянська освіта та моральне виховання, формування наукового світогляду та базової культури особистості.
9. Послідовне впровадження у практику роботи педагогічного колективу .
10. Залучення педагогів до перспективних моделей педагогічного досвіду, формування нового педагогічного мислення (прагнення до постійного оновлення знань і творчого пошуку, зорієнтованого на особистість учня).
11. Співпраця педагогічного колективу школи із батьківською громадськістю, розширення кола спілкування з батьками, поліпшення організації батьківської просвіти, одним із завдань якої має бути пропаганда позитивного родинного виховання.
12. Забезпечення зростання фахової підготовки вчителів, організацію та вивчення перспективного педагогічного досвіду вчителів школи, міста, області, країни, опанування педагогами нових інноваційних методів та форм навчання.
13. Сприяння участі вчителів, учнів в науковій, дослідницькій, пошуковій роботі на базі навчального закладу.
14. Продовження створення сучасної технічної бази школи та естетичне оформлення класів, приміщень школи в цілому.
15. Продовження комп’ютеризації навчально-виховного процесу.
16. Вдосконалення управлінської діяльності в школі, розширення спектру технічних можливостей закладу з урахуванням сучасних тенденцій.
17. Створення єдиного інформаційного простору школи.
IV. Загальна інформація про школу
Школа створена як загальноосвітній навчальний заклад відповідно до соціальних, економічних, національних, культурно-освітніх потреб у ній та за наявності кадрового, навчально-методичного, фінансового, матеріально-технічного забезпечення.
Пугачська загальноосвітня школа І ступеняКлесівської селищної ради
Сарненськог району Рівненської області с.Пугач,вул.Заводська заснована у 1944 року, як початкова школа. Форма власності - комунальна.
Мова виховання та навчання - українська .
Сьогодні в школі функціонує 3 класні кімнати (двозміне навчання), 1 спортивний майданчик.
В навчально-виховному процесі школи використовуються технічні засоби навчання: музична апаратура, 1 принтера, 2компютери, 2 ксерокси, 3 телевізора.
- Паспорт школи
№ п/п |
Показники |
Стан |
1. |
Мова навчання |
Українська |
2. |
Кількість класів |
4 |
3. |
Загальне число учнів |
44 |
1-4 |
44 |
|
Індивідуальне навчання |
- |
|
4. |
Кількість учнів, охоплених харчуванням(сух.пайки) |
44 |
5. |
Кількість дітей пільгових категорій: |
- |
Діти – сироти |
- |
|
Під опікою |
- |
|
Діти - інваліди |
- |
|
Діти з багатодітних сімей |
15 |
|
Діти з малозабезпечених сімей |
- |
|
Чорнобильці |
43 |
|
Напівсироти |
- |
|
Матері-одиначки |
12 |
|
„Д” облік. |
- |
|
6. |
Загальна кількість працівників, із них: |
9 |
Педагогічних |
7 |
|
Обслуговуючого персоналу |
2 |
|
8. |
Кількість комп’ютерів |
2 |
9. |
Забезпеченість учнів підручниками |
100% |
V. Структура школи
Пугачська загальноосвітня школа І ступеня-початкова школа (1-4 класи). До неї вступають діти, яким до 1 вересня виповнилося не менш як 6 років і які за результатами медичного й психологічного обстеження не мають протипоказань для систематичного шкільного навчання, а також діти семирічного віку, які з об’єктивних причин не почали навчання в школі.
Школа I ступеня, зберігаючи наступність із дошкільним періодом дитинства, забезпечує подальше становлення особистості дитини, її інтелектуальний, соціальний, фізичний розвиток. Пріоритетами в початкових класах є виховні, загально навчальні і розвивальні функції.
У молодших школярів формується розгорнута навчальна діяльність (уміння вчитися) шляхом оволодіння організаційними, логікомовленнєвими, пізнавальними і контрольнооцінювальними уміннями і навичками, набуття особистого досвіду культури поведінки в соціальному і природному оточенні, співпраці в різних видах діяльності.
Освітніми результатами є повноцінні мовленнєві, читацькі, обчислювальні уміння й навички, узагальнені знання про рідний край, реальний світ у його зв’язках і залежностях, національна самосвідомість та екологічна культура. У молодших школярів достатньо розвинені мислення, уява, пам’ять, сенсорні уміння, здатність до творчого самовираження, особистісно цілісного ставлення до праці, мистецтва, здоров’я, уміння виконувати нескладні творчі завдання.
СИЛЬНІ СТОРОНИ
- Прагнення до позивного досвіду й участь у розвит-ку закладу;
- Творчість і небайдужість, здатність до інновацій більшості педпрацівників;
- Підтримка батьківської громади;
- Постійна робота педпра-цівників над самовдоско-наленням;
- Зростання і вдосконале-ння матеріально-техніч-ної бази школи.
СЛАБКІ СТОРОНИ
- Відсутність досвіту роботи в складанні та реалізації соціальних проектів;
- Слабка комп’ютерна база;
- Двозмінне навчання;
- Відсутність умов для проведення гарячого харчування учнів.
VI. Основні принципи діяльності школи:
Перший принцип – принцип єдності і диференційованості у змісті освіти, який містить у собі такі основні рівні:
· рівень загальнолюдських цінностей, що відповідають освітнім стандартам і нормам світової культури;
· рівень державний – ядро змісту освіти, єдине для всіх шкіл України;
· рівень національно-соціальній, що враховує особливості, властиві національному і соціальному розвитку України;
· рівень індивідуальний, що враховує можливості і бажання учня і вчителя.
Другий принцип – принцип гуманізації змісту освіти.
Спираючись на прогресивні ідеї діалектики, уявлення про гуманістичну спрямованість діяльності людини, освіта доповнюється і розширюється філософією про сенс життя і призначення людини, про поняття духовності, про загальнолюдські цінності.
Третій принцип – принцип розвиваючого характеру навчання.
Він передбачає саморозвиток особистості і вимагає пріоритетності в процесі навчання мотиваційних аспектів освіти.
Четвертий – принцип педагогічної підтримки, співробітництва та співтворчості між учителем і учнем.Ставлення до дитини як до суб’єкта власного саморозвитку, направлення на самоствердження його індивідуальності.
П’ятий принцип – індивідуалізація та диференціація навчання.
Цей принцип реалізується у творчому розвитку кожного учня з урахуванням різниці в інтелектуальній, емоційно-вольовій та дієво-практичній сферах.
Цей принцип вимагає організації профільного навчання, застосування нових навчальних програм і підручників, навчання дитини за особистим планом тощо.
Шостий принцип – принцип оптимізації навчально-виховного процесу – передбачає досягнення кожним учнем найвищого рівня знань, умінь, навичок і розвитку творчих здібностей.
Сьомий принцип –- це принцип відкритості і динамічності освіти, що передбачає її постійний розвиток і саморегуляцію.
ФОРМУЛА НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ
- психологічний комфорт і творча реалізація;
- дитиноцентризм;
- компетентнісний підхід;
- наскрізний процес виховання, що базується на ціннісному підході;
- вмотивований і кваліфікований учитель;
- педагогіка партнерства;
- сучасне освітнє середовище.
VII.Організація навчально-виховного процесу
НАВЧАННЯ
- реалізація нового Державного стандарту початкової освіти;
- перегляд робочих навчальних планів відповідно до оновлених освітніх програм;
- формування в учнів ключових компетен-тностей;
- запровадження відеоуроків;
- запровадження гуртків естетичного циклу;
- сприяння розвитку дитячих талантів.
Школа планує свою роботу самостійно. Основним документом, що регулює навчально-виховний процес, є навчальні плани, які складаються на основі розроблених Міністерством освіти і науки України базових навчальних планів із конкретизацією шкільного компонента .
Згідно із Законом України „ Про мови в Україні” в школі українська мова визначена мовою навчання.
Відповідно до навчальних планів закладу педагогічні працівники самостійно добирають програми, підручники, навчальні посібники, допущені Міністерством освіти і науки України і погоджують з інститутом післядипломної педагогічної освіти.
Педагогічні працівники можуть поєднувати навчально-виховну роботу з науково-методичною та експериментальною, використовуючи поряд із традиційними методами і формами організації навчальних занять інноваційні технології навчання.
Структура навчального року формується відповідно до методичних рекомендацій МОН України і починається, як правило, 1 вересня. Його тривалість обумовлюється часом виконання навчальних програм з усіх предметів.
Прийом учнів проводиться згідно із наказом директора, що видається на підставі особистої заяви батьків та відповідної довідки медкомісії.
У разі потреби учень може перейти протягом будь-якого року навчання до іншого навчального закладу. При цьому йому видаються відповідні документи .
Відволікання учнів за рахунок навчального часу на різного роду заходи, не пов'язані з навчальним процесом, забороняється.
Забезпечення навчально-виховного процесу здійснюється такими формами:
· індивідуальні та групові заняття, контрольні уроки, заліки, моніторинг знань;
- перегляди, конкурси, концерти, бесіди;
- позакласні заходи.
Основною формою навчально-виховної роботи і розрахунковою одиницею робочого часу є урок. Тривалість уроку: у перших класах – 35 хвилин, 2-4 класах - 40 хвилин.
Тривалість перерв між уроками – 10 хвилин, після 3-го уроку – 15 хвилин.
Для оцінки поточної успішності використовується 12-ти бальна система (низький рівень компетентності 1-3, середній рівень компетентності 4-6, достатній рівень компетентності 7-9, високий рівень компетентності 10-12).
Оцінка за семестр та підсумкові оцінки виставляються вчителями на підставі тематичних.
Переведення учнів до наступного класу, виключення із школи (за умови систематичного невиконання навчальних планів та програм, невиконання вимог Статуту) вирішується педагогічною радою та затверджується наказом директора школи. Випускникам школи видається особова справа.
1.Основні напрямки та перспективи виховної роботи
ВИХОВАННЯ
- випускник школи - патріот, який діє згідно з морально-етичними принципами та здатний приймати відповідальні рішення, поважає гідність і права людини;
- формування позитивного іміджу школи серед учнів, учителів, батьків та територіальної громади;
- усвідомлення себе членом команди та справжнім громадянином України.
Життя постійно вимагає вдосконалення системи планування роботи навчальних закладів. У глобальному світовому суспільстві молодь не повинна втрачати свою індивідуальність, глибоке відчуття єдності з українським народом, повагу до його духовних, моральних і культурних надбань. Незалежно від своєї національності та світогляду учень має змогу дізнатися про духовне коріння української нації, моральні традиції інших національностей, які складають єдиний народ України.
Виховна робота ґрунтується у процесі організації:
- навчально-виховної діяльності;
- позаурочної та позакласної діяльності;
- взаємодії з батьками, громадськими організаціями державними установами.
Дитина є суб’єктом виховного процесу, тому доцільно у практику роботи школи впроваджувати такі виховні технології , інтерактивні методи та форми діяльності, які ставлять за мету не нав’язування правил і норм та примусове їхвиконання, а створення умов для осмислення суті моральних правил і норм, їх доцільності, добровільного сприйняття, творчого застосування, почуття досвіду морально – ціннісного ставлення до самого себе, до людей, до навколишнього світу.
Зміст виховної діяльності включає в себе:
- Ціннісне ставлення до суспільства і держави;
- Ціннісне ставлення до себе;
- Ціннісне ставлення до праці;
- Ціннісне ставлення до природи;
- Ціннісне ставлення до культури і мистецтва;
- Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей.
Загальні цілі та завдання |
Принцип технологізації |
Принцип національної спрямованості |
Принцип цілісності |
Принцип адекватності виховання до психологічних умов розвитку особистості |
Принцип особистісної орієнтації |
Принцип суб’єкт суб’єктної взаємодії |
Принцип культуро-відповідності |
Принципи виховання |
Зміст виховання |
Методи і форми виховання |
Фактори позашкільного впливу |
Батьки |
Педагогічний колектив |
Учнівський колектив |
Громадськість і спонсори |
Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави |
Ціннісне ставлення до людей |
Ціннісне ставлення до себе |
Ціннісне ставлення до природи |
Ціннісне ставлення до мистецтва |
Ціннісне ставлення до праці |
Особистість (рівень вихованості, потреби, інтереси) |
Конкретизовані цілі та завдання виховання |
Інтегровані суб’єкти виховного впливу |
Батьки |
Педагогічний колектив |
Учнівський колектив |
Громадськість і спонсори |
Джерела виховання |
Національна та загальнолюд-ська культура |
Гуманітарні науки |
Моральні цінності суспільства |
Конституція (держава й закон) |
Події та фак-тори сучасної дійсності |
1.Аналіз роботи школи
Головними завданнями навчального закладу є:
- Створення умов для максимального розвитку фізичних, інтелектуальних і творчих здібностей дітей, забезпечення охорони їхнього життя, здоров'я і прав.
- Фундаментальна теоретична підготовка і творчий, різнобічний розвиток учнів відповідно до потреб суспільства, що розвивається.
- Пріоритетний розвиток у дітей функціональної грамотності та навчальних умінь на рівні, необхідному для безперервної освіти протягом життя.
- Гуманістичне виховання учнів у дусі відповідальності, дотримання основних прав і свобод людини, розвитку почуття власної гідності та толерантності на основі демократичних цінностей.
- Залучення учнів до здорового способу життя і систематичних занять спортом.
2.Методична робота
Методична служба школи відповідно до закону України «Про освіту», орієнтуючись на гуманізацію цілеспрямованого процесу виховання й навчання в інтересах людини, суспільства, держави, реалізуючи принципи державної політики в галузі освіти, методична служба забезпечувала:
• досягнення учнем установлених державою освітніх рівнів;
• формування у закладі освітньо-виховного простору на основі пріоритету загальнолюдських цінностей, життя та здоров'я людини, вільного розвитку особистості; виховання працьовитості, поваги до прав і свобод людини, любові до навколишньої природи, Батьківщини, родини;
• досягнення єдності загальнодержавного культурного й освітнього простору; захист і розвиток засобами освіти національних культур, регіональних культурних традицій та особливостей; відродження української культури, моральності, духовності;
• адаптацію освітньої установи до нових умов та особливостей розвитку учнів; побудову загальнодоступної освіти з урахуванням рівня сучасної педагогічної науки та творчої практики навчання й виховання.
Методична служба передбачала формування й розвиток професійних якостей учителя, підвищення їхньої професійної майстерності.
1) поглиблення філософсько-педагогічних знань, спрямованих на відродження й розвиток національної освіти в Україні, вивчення педагогічної теорії та методики навчання і виховання, психології, етики, естетики, поглиблення науково-теоретичної підготовки з предмета і методики його викладання з урахуванням вимог Закону «Про мови» в Україні;
2) вивчення діалектики і принципів розвитку української національної школи; збагачення педагогічних кадрів надбаннями української та світової педагогіки, науки, культури; вивчення теорії та досягнень науки з питань викладання предметів, володіння сучасними науковими методами; глибоке вивчення й практична реалізація оновлених програм і підручників, розуміння їх особливостей і виконання з позиції формування національної школи;
3) освоєння і практичне застосування теоретичних положень загальної дидактики, методики та принципів активізації навчальної діяльності учнів і формування у них наукового світогляду;
4) упровадження досягнень етнопедагогіки, психології та окремих методик і передового педагогічного досвіду із зверненням особливої уваги на використання в діяльності педагогічних колективів зразків національної культури і традицій.
У школі активізувалася діяльність по впровадженню в навчально-виховний процес та методичну роботу комп`ютерних технологій. Швидкоплинність суспільного прогресу, динамічних змін зумовлює потребу постійної роботи над собою, розвитку життєвої компетентності, можливість досягнення життєвого успіху. Компетентнісно спрямована освіта передбачає внесення суттєвих змін у змістову, проектно-технологічну, виховну освіту.
3.Організація різних форм позашкільної, позаурочної , навчально-виховної роботи
У звітній період у школі проводилась значна і змістовна виховна робота. Враховуючи сучасні вимоги до виховного процесу в школі створена програма творчого розвитку і саморозвитку на базі особистісного підходу.
Всі педагоги дбають про те, щоб учень відповідав умовам часу. У ньому мають поєднатися такі риси свідомого громадянина України як моральність, патріотизм, правова культура, духовність, активна життєва позиція, почуття обов'язку, відповідальність перед державою і самим собою, прагнення до самовдосконалення та самореалізації.
З метою зайнятості учнів в позаурочний час та змістовного проведення дозвілля організована робота гуртків(не оплачуваних).Значна увага у виховній позакласній роботі приділяється загальношкільним святам. Цю роботу вміло координують класні керівники. Маючи високі професійні здібності, вони активізували всю позакласну творчу діяльність закладу. Талант вчителів, тонких знавців дитячої психології особливо розкривається під час проведення позакласних виховних заходів, які щоразу перетворюються на справжнє свято. Високий художній та змістовний рівень усіх позакласних заходів свідчать про велику відповідальність та любов, з якою вчителі ставляться до своїх посадових обов’язківОсобливо талант та творчі здібності учнів розкриваються під час підготовки і проведення традиційних свят Першого й Останнього дзвоника, творчого конкурсу “Дари осені”, святкування Дня Матері, та ін. Стали вже традиційними у нашому закладі святкування Дня Святого Миколая та поетичний конкурс присвячений Т.Г.Шевченку, у організацію та проведення якого вагомий внесок зробила публічно-шкільний бібліотекар.. За останні роки серед учнів надзвичайно популярними та улюбленими стали Новорічні свята. У школі проводяться Різдвяні Новорічні феєричні дійства за обрядами та звичаями українського народу. Більш яскравими, виразними є загальношкільні свята, на яких професійно застосовують інноваційні технології.Доброю традицією у цьому навчальному році стало проведення загальношкільних лінійок.
4.Забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами
Щорічно наказом по закладу проводиться раціональна розстановка кадрів,здійснюється чіткий розподіл обов'язків, делегування повноважень.
У школі створена команда однодумців, а саме:
Островська Анна Олегівна– директор школи.
Кадровий потенціал – 7 вчителів
Кваліфікація педагогів
Спеціаліст вищої категорії – 2;
І категорія – 1;
ІІ категорія – 3
спеціаліст – 1;
Найбільш ефективною і продуктивною є робота вчителя під час його атестації, яка є визначенням відповідності вчителя займаній посаді, рівню кваліфікації.
Кадрове забезпечення
1 . Кадрове забезпечення здійснюється на основі штатного розпису.
2. Педагогічна діяльність здійснюється на основі функціональних обов'язків,
визначених у посадових інструкціях.
3. Учитель є соціальним працівником, що організовує творчу співпрацю з учнями як рівноправними особистостями.
4. Крім виконання соціального замовлення на надання обов'язкової початкової освіти, учитель має право на вияв творчої індивідуальності, на інноваційну діяльність у процесі власної педагогічної діяльності.
5.Соціальний захист, збереження та зміцненняздоров'я учнів та педагогічних працівників
Особливого значення в сьогоднішніх реаліях напруженого розвитку навчання набуває перетворення навчального закладу в заклад сприяння здоров’ю, де всі складові освітнього життя підпорядковані головному – формуванню здорової, фізично та психоемоційно адаптованої до будь-якої ситуації особистості.
100% учнів щорічно проходять медогляд, у тому числі поглиблений медогляд.
VIII.Модель випускника школи
З метою формування й розвитку життєвої компетентності учнів у педагогічному просторі школа забезпечує:
< >розвиток активних форм і методів підвищення інноваційної культури педагогів; впровадження освітніх технологій розвитку компетентностей учня; розкриття педагогічних можливостей навчального закладу у фізичному, інтелектуальному, духовному, соціальному розвитку і саморозвитку учня; формування в учнівської молоді рефлексії, навичок самостійної пізнавальної діяльності, здійснення емоційно-ціннісних відносин; розробку, апробацію та впровадження в практику роботи перспективних освітніх технологій. перегляди, конкурси, концерти, бесіди; позакласні заходи. СУСПІЛЬСТВО ОСОБИСТІСТЬ ДЕРЖАВА
ВИМОГИ ЗАПИТИ ПОТРЕБИ
Створення умов для розвитку доступної та якісної системи освіти навчального закладу |
МЕТА |
Забезпечення ефективного управління освітньою системою навчального закладу |
ПРОГРАМА КОНЦЕПЦІЯ
1.Основними умовами успішної реалізації концепції є:
1. Створення збагаченого освітнього середовища, як сукупності умов, які сприятимуть:
- розвитку особистості дитини;
- педагогічної майстерності учителя;
- виникненню нових підходів до реалізації процесу навчання, наукового насичення, інформаційного забезпечення;
- модернізації форм, методів і засобів навчально-виховного процесу;
- реалізації на практиці педагогіки співробітництва, педагогічної гармонії; - створенню творчої атмосфери, постійного самоаналізу діяльності 2. Розвиток цілісної системи навчання і виховання, яка забезпечить формування інтелекту кожної дитини, її фізичні і духовне здоров’я
Діяльність закладу концептуально спрямована на реалізацію головної мети початкової освіти – виховання громадянина демократичного суспільства, яке визнає освіченість, вихованість, культуру найвищими цінностями, незамінними чинниками соціального прогресу.
2. Нормативна база для створення перспективної програми розвиткузакладу
2.1. Перелік нормативних документів, на підставі яких складено програму
Роботу Пугачської загальноосвітньої школи Іступеняорганізовано з урахуванням основних положень Конституції України та «Конвенції про права дитини» згідно із Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» , іншими законодавчими актами України, наказами Міністерства освіти і науки України, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад та іншими документами.
Робота педагогічного колективу проводилася на основі вищезгаданих документів, які визначають завдання, принципи діяльності, права й обов'язки учасників навчально-виховного процесу, режим, регламент та умови роботи, цілеспрямованість та організацію навчально-виховного процесу, контроль за його ходом і результативністю.
2.2. Основні документи, які регламентують діяльність Пугачської загальноосвітньої школи І ступеня:
2.2.1. Статут Пугачської загальноосвітньої школи І ступеня.
2.2.2. Положення про педагогічну раду.
2.2.4. Положення про моніторингові дослідження якості освіти.
2.2.5. Положення про батьківський комітет.
2.2.6. Положення про класний батьківський комітет.
2.2.8. Положення про батьківські збори.
3. Аналітичне обґрунтування перспективної програми розвитку закладу
Освіта ХХІ століття – це освіта для людини. Її стержень – розвиваюча, культуротворча домінанта, виховання відповідальної особистості, яка здатна до самоосвіти і саморозвитку, вміє використовувати набуті знання і вміння для творчого розв’язання проблем, критично мислити, опрацьовувати різноманітну інформацію, прагне змінити на краще своє життя і життя своєї країни. Це час переходу до високотехнологічного, інформаційного суспільства, в якому якість людського потенціалу, рівень освіченості й культури всього покоління набувають вирішального значення для економічного і соціального поступу держави.
4.Основна мета перспективного планування.
Визначення стратегії розвитку навчального закладу на шість років, створення життєздатної системи безперервного навчання, виховання з метою досягнення високих освітніх рівнів, формування і розвиток соціально активної, гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадянською позицією, системою наукових знань про природу, людину, суспільство, почуттям національної свідомості, готової до професійного самовизначення на основі:
- засвоєння обов’язкового змісту загальноосвітніх програм із урахуванням диференціації, системності, інтегрованості, науковості, розвиваючого характеру навчання;
- досягнення єдності навчання і виховання;
- виховання патріотичних почуттів, громадської позиції, власної гідності, відповідальності за свої дії, поваги до прав і свобод людини, любові до Батьківщини, своєї родини, оточуючого середовища.
У стратегічному плані навчальний заклад має закласти фундамент для формування демократичного суспільства, яке визнає освіченість, вихованість, культуру найвищими цінностями, незамінними чинниками соціального прогресу. Це потребує пріоритетної уваги до навчального змісту й методик, які формують світогляд, цінності культури, уміння самостійно учитися, критично мислити, користуватись комп’ютером, здатність до самопізнання і самореалізації особистості в різних видах творчої діяльності, вміння і навички, необхідні для життєвого і професійного вибору.
5.Стратегічна мета закладу.
Створення умов психологічного й фізіологічного комфорту в школі, формування в учнів цілісної системи знань з усіх предметів, забезпечення активної позиції суб’єктів навчально-виховного процесу до результатів своєї роботи, виховання компетентної соціально адаптованої особистості.
Зосередженість на потребах розвитку і виховання учнів передбачає пряму залежність проектування змісту і методичного забезпечення від вікових та індивідуальних особливостей дітей. Основою всіх перетворень має бути реальне знання дитячих можливостей, прогнозування потреб найближчого розвитку особистості. Саме на цьому ґрунтується застосування особистісно орієнтованих педагогічних технологій.
X. Місія школи:
- створення організаційних, науково – методичних , інформаційних, ресурсних умов, які сприяють всебічному розвитку особистості, задоволенню інтелектуальних, творчих, емоційних та соціальних потреб;
-забезпеченню науково-практичної підготовки талановитої молоді, виховання дитини як громадянина країни, національно свідомої
НОВА ШКОЛА - «ПЕДАГОГІКА ПАРТНЕРСТВА»
XI. Головні завдання школи:
-задоволення потреб у здобутті початкової освіти на рівні державних стандартів;
-різнобічний розвиток індивідуальності дитини на основі вивчення і врахування її особистісних здібностей, інтересів, потреб;
- виховання морально, психічно і фізично здорового покоління;
-формування соціальної і громадянської позиції, високого рівня правової, екологічної, духовної, моральної культури;
-розвиток творчих здібностей учнів, здатності до самостійного отримання та застосування знань і навичок;
-підтримка обдарованих дітей та молоді;
-забезпечення якості освіти, яка відповідає сучасним освітнім стандартам шляхом модернізації й освітніх технологій, створення адаптованої моделі початкової школи на основі інтеграції основних принципів класичного підходу до освіти .
-модернізація існуючої моделі інтеграції урочної та позаурочної сфер діяльності школярів.
-створення інноваційної моделі збагачення духовної культури педагога як основи підвищення професійної майстерності учителя й упровадження її в практику роботи закладу.
-розвиток інформатизації освіти в гімназії й розширення єдиного інформаційного простору .
-модернізація ресурсного (матеріально-технічного, кадрового, науково-методичного) забезпечення навчально-виховного процесу й формування сучасної інфраструктури початкової школи.
XII. Основні напрями розвитку школи:
В рамках вирішення методичної проблеми та з метою пошуку шляхів розвитку школи пріоритетними залишаються такі напрямки роботи:
1. Безперервність освіти, яка створює потребу в постійному самовдосконаленні особистості;
2. Створення оптимального освітнього середовища для учнів різних вікових категорій та форм навчання;
3. Створення умов щодо задоволення базових потреб дитини в активності, здобутті інформації, формуванні у неї почуття соціальної і психологічної захищеності;
4. Особистісно-орієнтований підхід;
5. Оновлення навчально-виховного процесу на основі інноваційних освітніх технологій;
6. Інформатизація та комп'ютеризація навчально-виховного процесу;
7. Переорієнтація навчально-виховного процесу на принципах співробітництва і співтворчості учні і учителя;
8. Дбати про здоровя дитини:
- Реалізація проекту «Школа сприяння здоровю»;
- Реалізація проекту « Психологічний супровід»;
- Співпраця зі спортивними школами, футбольними клубами, секціями;
- Проведення профілактичних заходів;
- Участь в конкурсах пропаганди здорового та безпечного способу життя.
9. Удосконалення навчально-виховного процесу:
-Проект «Інновації у сучасній школі»;
- нові Державні стандарти;
- Проект «Обдарована дитина»;
-Проект «Я-патріот»;
- Проект «Виховання заради майбутнього»;
- Проект «Школа-сімя- громадськість».
10. Позашкільна освіта:
- розвиток позашкільної освіти
- органічне поєднання класно-урочної системи з груповими консультаціями та індивідуальною роботою учнів;
11. Управління школою:
- впровадження технологій проектування управління.
12.Відкрите інформаційне суспільство:
- інформаційно-навчальне середовище системи освіти школи;
- початок зв’язків із громадськістю, проведення різноманітних заходів: організація днів відкритих дверей, презентацій, участь у виставках, ярмарках освіти.
13. Педагогічні працівники:
- активно залучаєтися до різних курсів підвищення кваліфікації, перепрофілювання, конкурсів, проектів тощо;
- створення напрямків діяльності, як таких, що вписуються в загальний стиль школи, так і абсолютно новаторських;
- постійна підтримка прямого і зворотного зв’язку зі споживачами освітніх послуг.Створення педколективом школи комфортних умов навчання, за яких кожен учень відчуває свою інтелектуальну спроможність на рівні
взаємовідносин “учитель - учень”, “учень - учень”, “учитель - батьки - учень”;
- продовжитироботущодонавчанняпедагогівефективномувикористаннюкомпютерноїтехніки, електроннихпідручників, мультимедійнихзасобівнавчання, освітніхресурсівInternetунавчально-виховнійтауправлінськійдіяльності;
- удосконалити сайт закладу та здійснювати його подальше наповнення.
14. Педагогічне партнерство:
- спільна робота дошкільного навчального закладу та школи в інтересах дитини.
- співпраця з іншими навчальними закладами;
- участь у міжнародних конкурсах, проектах, конференціях.
15. Матеріально- технічне забезпечення:
- оновлена школа.
-Співпраця з батьками і громадою;
- Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази закладу.
ХIII. Прогнозування розвитку матеріально-технічної бази на 2018-2024 роки
Мета програми:
Забезпечення в школі належних умов для навчання і виховання відповідно до сучасних санітарно-гігієнічних, технічних та педагогічних вимог.
Варто відзначити, що матеріально-технічна база закладучастково поповнилась шкільними меблями, спортивним інвентарем, технічними засобами навчання, комп’ютерною технікою, проведено ремонтні роботи в навчальному приміщенні, подвірї школи,щорічно передплачуються на школу періодичні фахові видання, навчальні посібники, довідкова література.
Однак, існує цілий ряд проблем, які потребують вирішення.
< >Забезпечення шкільного контингенту харчоблоком.Ліквідація двозмінності в навчанні.Капітальний ремонт ганку , у теплення фасаду. Придбання та оснащення спортивного майданчику.Забезпечити школу сучасними меблями відповідно до санітарно-гігієнічних та естетичних вимог, створити сприятливі та комфортні умови для організації навчально-виховного процесу;Подбати про облаштування відповідних сантехнічних вузлів, систем опалення, водопостачання, водовідведення.Придбання комп’ютерної техніки.Придбання предметів довгострокового користування Вжити додаткових заходів щодо збільшення частки спеціальних коштів за рахунок благодійних внесків .XV. Фінансово-господарська діяльність
Фінансове забезпечення Пугачської загальноосвітньої школи Iступеня здійснюється в межах видатків, передбачених у міському бюджеті .
Всі заходи реалізовуватимуться за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.
Фінансово-господарська діяльність школи здійснюється на основі її кошторису. Основним джерелом фінансування навчально-виховної й господарської діяльності, соціального розвитку колективу і оплати праці її працівників є кошти держави.
Порядок діловодства і бухгалтерського обліку у школі визначається законодавством та нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки, та і інших центральних органів виконавчої влади, яким підпорядковані навчальні заклади.
Умови та порядок преміювання визначаються адміністрацією згідно чинного законодавством.
Адміністрація школи здійснює роботу по зміцненню навчально-матеріальної бази школи, що має відображення у планах роботи школи. Для поповнення матеріально-технічної бази адміністрація школи намагається залучати додаткові кошти. Так, діяльність шкільного батьківського комітету, ради школи, спрямовані на залучення спонсорських коштів, пошук фінансових джерел для розвитку школи, залучення коштів для стимулювання працівників та учнів, про що вони звітують перед учасниками навчально-виховного процесу. Директор школи, як фінансовий менеджер, аналізує результати фінансово-господарської діяльності і разом з громадськими організаціями школи оцінює раціональність та ефективність господарських програм, на які витрачається благодійна спонсорська допомога, щорічно звітується перед громадськістю про одержання благодійної та спонсорської допомоги, а фінансова комісія батьківського комітету звітує про її використання.
Звітність про діяльність школи встановлюється відповідно до законодавства та Статуту школи.
Школа має право на придбання необхідного обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або фізичної особи, фінансувати за рахунок власних надходжень заходи, що сприяють поліпшенню соціально-побутових умов колективу.
XVI.ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ |
потенціалу, і не спеціально відібраних дітей, а усіх, тому що віримо, кожна дитина обдарована і талановита. По-іншому вирішується і сама технологія розвитку, навчання і виховання.
Наша формула: "Допоможи мені це зробити самому". По-іншому працює і вчитель , який допомагає учневі вчитися, пізнавати себе і світ. Учитель, який не виховує, а допомагає учневі шукати себе кращого, який не тисне на учня, а створює йому умови для вільного самовизначення, не принижує його, а окрилює. Такий підхід дає можливість створити школу компетентнісного розвитку і самовдосконалення з ідеалом вільної, життєлюбної, талановитої особистості. Сучасний підхід до стратегії розвитку освіти наголошує, що якість освіти є найефективнішим засобом для задоволення освітніх потреб суспільства, сім'ї, дитини.